کرم مغذی پوست

چه خط چشمی برای چه نوع چشمی: آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم

چه خط چشمی برای چه نوع چشمی: آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم

آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم های مختلف، کار دشواری نیست. اما اغلب بانوان را با چالش جدی مواجه می کند. خط چشم گربه ای یکی از خط چشم های محبوب، کلاسیک و همواره ترند است که اغلب بانوان علاقه زیادی به اجرای آن برروی چشمان خود دارند. نکته ای که در آموزش خط چشم گربه ای حائز اهمیت است و اغلب بانوان به آن توجهی ندارند، فرم چشم است. فرم چشم هر شخص با شخص دیگر، همانند اثر انگشت، متفاوت است.

به طور کلی چشم تمام بانوان سراسر دنیا در یکی از دسته بندی های فرم چشم طبقه بندی می شوند. در حال حاضر، فرم چشم بادامی، درشت، گرد، پلک افتاده و فرم چشم فاصله دار، درصد کثیری از چشم بانوان ایرانی را تشکیل می دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم بپردازیم؛ با مجله لوازم آرایشی کیمیا بیوتی همراه باشید.

آموزش خط چشم گربه ای

انواع فرم چشم

قبل از شروع آموزش خط چشم گربه ای، ابتدا باید با انواع فرم چشم آشنا و نکات حائز اهمیت آن ها را یاد بگیریم. همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم، فرم چشم های متعددی در سراسر جهان وجود دارند که برخی از آن ها به ندرت در داخل کشور ایران مشاهده می شوند. در همین راستا قصد داریم با فرم چشم های بومی و ایرانی آشنا شویم. این فرم چشم ها اغلب در کشور ما وجود دارند و طیف گسترده ای از بانوان ایرانی را شامل می شوند.

فرم چشم گرد

فرم چشم گرد یکی از انواع محبوب و متعدد در میان بانوان ایرانی است. اگر جزء افزادی هستید که فرم چشم گرد دارند، می توانید به راحتی اغلب مدل های خط چشم را استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای این فرم چشم، بهتر است از الگوهای ضخیم و کشیده دار استفاده کنید. یکی از محبوب ترین مدل های خط چشم برای فرم چشم گرد، مدل گربه ای کلاسیک است.

فرم چشم بادامی

فرم چشم بادامی یکی دیگر از فرم چشم های محبوب و متعدد در کشور ما محسوب می شود که تقریبا تمام مدل های خط چشم برروی این فرم چشم زیبایی دو چندانی دارند. اگر دارای این فرم چشم هستید، بهتر است از الگوهای بال بلند استفاده کنید. این خط چشم ها موجب می شوند چشمان بادامی بزرگتر، کشیده تر و زیباتر از حالت معمول دیده شوند.

آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم بادامی

فرم چشم پلک افتاده

در آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم، فرم چشم با پلک افتاده، دشوارترین نمونه آن محسوب می شود. زیرا، این فرم چشم نیازمند دقت و تجربه بسیار زیادی است تا بتواند خط چشم گربه ای را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد. افرادی که دارای این فرم چشم هستند، از لحاظ آناتومی استخوان ابروی برجسته ای دارند که باعث ایجاد یک چین عمیق و از بین رفتن خط پلک می شود. در نتیجه استفاده همزمان از سایه و خط چشم بهترین راهکار ممکن برای آرایش این مدل چشم هاست.

فرم چشم فاصله دار

برای اینکه بفهمید چشم های شما از هم فاصله دارند یا نه، ابتدا طول هر چشم خود را اندازه گیری کنید و سپس فاصله میان دو چشمتان را اندازه بگیرید و در آخر آنها را با هم مقایسه کنید. اگر فاصله میان چشمانتان بیشتر از طول هر چشم شماست، شما صاحب چشمانی فاصله دار هستید. هدف اصلی در آرایش و میکاپ این دست چشم ها، ایجاد نمایی از نزدیکی آنها نسبت به هم است. جهت ترسیم خط چشم مناسب چشم های فاصله دار، با ایجاد یک خط نازک در گوشه داخلی پلک بالا شروع کنید و تا انتهای خارجی پلک خط چشم را بکشید ولی از ایجاد دنباله برای قسمت خارجی خودداری کنید. در گوشه داخلی پلک از سایه های تلفیقی بهره ببرید و یک دنباله کوچک با خط چشم خود ایجاد کنید. (منبع)

آموزش خط چشم گربه ای برای فرم چشم گرد

آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم

پس از آشنایی با انواع فرم چشم به آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم می پردازیم. جهت ترسیم خط چشم گربه ای ابتدا باید با توجه به موارد بالا، فرم چشم را تشخیص بدهیم. تشخیص فرم چشم برای تمام بانوان و حتی مربی های آرایشگری نیز یکی از الزامات محسوب می شود. پس از تشخیص فرم چشم، به رسم خط چشم گربه ای می پردازیم. هریک از مدل ها و فرم های چشم، روش ترسیم متفاوتی دارند. به همین دلیل در ادامه هریک از فرم های چشم را به صورت مجزا آموزش می دهیم.

خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم گرد و درشت

ترسیم خط چشم گربه ای در فرم چشم گرد و درشت بسیار ساده است. بانوانی که دارای این فرم چشم هستند، باید خط چشم را از گوشه خارجی چشم ترسیم کنند. توجه داشته باشید که دنباله خط چشم نباید به سمت گوشه داخلی امتداد پیدا کند. زیرا، چشم را درشت تر از قبل نشان می دهد.

آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم بادامی

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، فرم چشم بادامی یکی از مدل های محبوب است که می توان به راحتی انواع خط چشم را برروی آن پیاده سازی کرد. اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که مدل چشم بادامی دارید، بهتر است از خط چشم گربه ای پهن استفاده کنید. این مدل از خط چشم موجب می شود چشم بلندتر و بزرگ تر از حالت معمول باشد.

آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم

خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم پلک افتاده

فرم چشم با پلک افتاده یکی از مدل های دشوار جهت ترسیم خط چشم گربه ای به حساب می آید. زیرا در صورت اشتباه، تمام خط چشم به واسطه پلک های زیر استخوان ابرو از بین می رود. اگر دارای این فرم چشم هستید و علاقه زیادی به خط چشم گربه ای دارید، بهتر است از خط چشم گربه ای کوتاه و نازک استفاده کنید. این خط چشم تحت هیچ شرایطی با پلک ها تماس ندارد و موجب بهم ریختگی آرایش نمی شود. توجه داشته باشید، که استفاده از سایه نیز می تواند به جذابیت بیشتر خط چشم شما کمک کند.

آموزش خط چشم گربه ای متناسب با فرم چشم فاصله دار

برای کشیدن خط چشم مناسب چشم های فاصله دار، با ایجاد یک خط نازک در گوشه داخلی پلک بالا شروع کنید و تا انتهای خارجی پلک خط چشم را بکشید ولی از ایجاد دنباله برای قسمت خارجی خودداری کنید. در گوشه داخلی پلک از سایه های تلفیقی بهره ببرید و یک دنباله کوچک با خط چشم خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =