کرم مغذی پوست

آرایش بی نقص با لوازم آرایشی حرفه ای: نکات و ترفندها برای ایجاد استایل های جذاب

نکات و ترفندهای آرایش بی نقص

آرایش بی نقص همواره یکی از چالش های روزمره بانوان محسوب می شود. استفاده از لوازم آرایشی حرفه ای و رسیدن به یک آرایش بی نقص، کار ساده ای نیست. برای انجام این کار ابتدا باید آموزش های کافی را کسب کرد و سپس با افزایش تجربه به این درجه از تسلط دست پیدا کرد. اما نگران نباشید! این موارد مختص به مربی های حرفه ای و افرادی است که قصد دارند آرایشگاه زنانه احداث کنند. اگر انجام یک آرایش بی نقص یکی از چالش های روزمره شماست، این مطلب را از دست ندهید. امروز در کیمیا بیوتی قصد داریم با ذکر چند نکته ساده، روش آرایش بی نقص با لوازم آرایشی حرفه ای را آموزش دهیم؛ در ادمه با ما همراه باشید.

آرایش بی نقص

نکات و ترفندهای آرایش بی نقص

انجام یک آرایش بی نقص و دستیابی به استایل جذاب همواره یکی از مهم ترین خواسته های هر شخص در مراسمات مختلف است. جهت تحقق این موضوع، رعایت نکات و ترفندهای آرایشی بهترین گزینه است. این نکات و ترفندها به شما کمک خواهند کرد که هنگام آرایش کردن، از شیوه های آرایشی اشتباه و منسوخ شده دوری کنید. همچنین برای دستیابی به یک میکاپ بی نقص، باید از ترفندهای اساسی آن آگاه شوید. این نکات و ترفندها در تمام آرایشگاه های دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به شرح این نکات خواهیم پرداخت.

پیشنهاد مطالعه : پاک کننده و تونر

زیرسازی مناسب انجام دهید

زیرسازی مهم ترین بخش از یک میکاپ بی نقص محسوب می شود که بسیاری از افراد به آن توجهی ندارند. استفاده از زیرسازی در وهله اول موجب خواهد شد که مواد آرایشی تاثیر منفی برروی پوست نداشته باشند. در وهله دوم موجب خواهد شد رنگ لوازم آرایشی شفاف و عمیق تر دیده شود؛ این موضوع اهمیت زیادی در آرایش طبیعی دارد. همچنین، زیرسازی مناسب موجب می شود که ماندگاری لوازم آرایشی شما بیشتر شود. افزایش زمان ماندگاری لوازم آرایشی همیشه یکی از چالش های مهم در میکاپ به حساب می آید. اهمیت این موضوع در آرایش های طولانی مدت به شدت به چشم خواهد آمد. در نتیجه ایجاد زیرسازی مناسب، مهم ترین نکته در داشتن یک آرایش بی نقص است.

از پرایمر و فوندانسیون هم پایه استفاده کنید

یکی از نکات ساده و مهم در افزایش کیفیت میکاپ و بالا رفتن ماندگاری لوازم آرایشی، استفاده از فوندانسیون و پرایمر هم پایه است. اما منظور از هم پایه بودن چیست؟ اصولا تمام لوازم آرایشی بر پایه دو ماده آب و روغن ساخته می شوند. استفاده از پرایمر پایه آب و فوندانسیون پایه روغن موجب خواهد شد نتیجه نهایی آرایش، مطلوب نباشد. از سوی دیگر، اگر پرایمر و فوندانسیون هم پایه نباشند، لوازم آرایشی ماندگاری خود را از دست خواهند داد و به شدت آسیب پذیر می شوند. برای افزایش کیفیت میکاپ و بالا بردن ماندگاری آن، لازم است از پرایمر و فوندانسیون هم پایه استفاده کنید.

میکاپ بی نقص

آشنایی با انواع براش؛ نکته مهم در آرایش میکاپ بی نقص

یکی از نکات آرایشی که باید به آن پایبند باشید، این است که انواع براش ها و کاربرد های آن ها را بشناسید. مهم است که از هر براش در راستای آنچه طراحی شده استفاده کنید تا بتوانید آرایشی بی عیب و نقص داشته باشید. هشت براش آرایشی که بسیار مهم و کاربردی هستند عبارتند از:

  • براش زیرسازی (فوندانسیون)
  • براش کانسیلر
  • براش کرم پودر
  • براش رژ گونه
  • براش ترکیبی کوچک
  • براش سایه
  • براش زاویه دقیق برای خط چشم
  • براش رژ لب (منبع)

استفاده از کانسیلر در آرایش بی نقص الزامی است

بسیاری از بانوان هنگام آرایش کردن از کانسیلر استفاده نمی کنند و کرم پودر یا پنکیک را به صورت مستقیم بر روی پوست صورت اعمال می کنند. توجه داشته باشید که این موضوع علاوه بر نتیجه نامطلوب، موجب می شود ماندگاری میکاپ نیز کاهش پیدا کند. قبل از استفاده از کرم پودر و پنکیک حتما از کانسیلر به عنوان زیرساز استفاده کنید. کانسیلر پوست های آسیب دیده را صاف و بدون عیب نشان می دهد. علاوه بر این، موجب می شود میکاپ نهایی رنگ و شفافیت بیشتری داشته باشد. در نتیجه، استفاده از کانسیلر یکی از نکات اساسی در آرایش بی نقص به حساب می آید.

نکات و ترفندهای آرایش بی نقص

از نقاط قوت خود استفاده کنید

اگر بخواهیم یک تقسیم بندی کلی برای آرایش بی نقص صورت در نظر بگیریم، باید صورت را به دو قسمت تقسیم کنیم. قسمت اول آرایش چشم ها و قسمت دوم آرایش لب ها را شامل می شود. توجه داشته باشید که انجام میکاپ بدون نقص برای چشم ها و لب ها به صورت همزمان کار دشواری است و تنها مربیان و آرایشگران حرفه ای از پس این کار بر می آیند. در نتیجه بهتر است با توجه به نقطه قوت صورت و رنگ پوست خود، به یکی از قسمت ها توجه بیشتری داشته باشید. با این کار می توانید از نقاط قوت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم که برای هر دو آرایش چشم و لب، از زیرسازی مناسب نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =