کرم مغذی پوست

آیا رنگ کردن مو در قاعدگی مضر است؟

آیا رنگ کردن مو در قاعدگی مضر است؟

در برخورد با موضوع رنگ کردن مو در قاعدگی، نظرات و دیدگاه های مختلفی وجود دارد. از منظر پزشکی، هیچ مدرک قطعی و تایید شده ای دال بر زیان آور بودن رنگ کردن مو در پریودی وجود ندارد. برخی از متخصصین معتقدند که تغییرات هورمونی ممکن است بر بافت و حالت مو تاثیر بگذارد، که موجب تغییراتی در نتیجه نهایی رنگ مو می شود. با این حال، این تغییرات بیشتر به مسائل زیبایی مربوط می شود و ارتباطی با مسائل بهداشتی و سلامتی افراد ندارد.

از سوی دیگر، برخی افراد ممکن است تجربه‌ سطوح بالاتری از حساسیت پوستی را در طول دوره قاعدگی داشته باشند که این موضوع می تواند به تحریک پذیری پوست در برابر مواد شیمیایی موجود در رنگ مو مرتبط باشد. بنابراین، به عنوان یک احتیاط عملی، لازم است تا افرادی که پوست حساسی دارند یا سابقه واکنش های آلرژیک نسبت به محصولات رنگی مو داشته اند، قبل از اقدام به رنگ کردن مو در چنین دوره هایی، با متخصص پوست یا مو مشورت کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت جامع و کامل به رنگ کردن مو در قاعدگی بپردازیم؛ با فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کیمیا بیوتی همراه باشید.

نکات مهم رنگ کردن مو در قاعدگی

زمانی که سخن از رنگ کردن مو در دوران پریودی به میان می آید، اولین نکته حائز اهمیت، توجه به تغییرات فیزیولوژیکی است که در این دوره در بدن زنان روی می دهد. تغییرات هورمونی می توانند بر خصوصیات فیزیکی مو از قبیل بافت و قدرت جذب رنگ تاثیر بگذارند. گاهی اوقات، این تغییرات ممکن است منجر به گرفتن نتایج متفاوت از رنگ مورد انتظار شوند. برای مثال، مو ممکن است رنگ را کمتر یا بیشتر از حالت عادی جذب کند که در نهایت برروی شدت و ماندگاری رنگ مو تاثیر می گذارد. در ثانی، باید به حساسیت پوستی که ممکن است در این دوره تشدید شود، توجه داشت. تشدید حساسیت پوستی می تواند باعث واکنش های نامطلوب پوستی در پاسخ به مواد شیمیایی موجود در رنگ موها شود.

آیا رنگ کردن مو در قاعدگی مضر است؟

بر همین اساس، پیش از اعمال هر گونه رنگی بر روی مو، بهتر است از یک تست پچ (تست حساسیت) بر روی قسمت کوچکی از پوست برای اطمینان از عدم وجود واکنش های حساسیت زا استفاده شود. بخصوص اگر فرد سابقه حساسیت نسبت به مواد رنگی دارد. از سوی دیگر، توصیه می شود تا در زمان قاعدگی، رنگ های مو که کمترین میزان مواد شیمیایی را دارند، انتخاب شوند و استفاده از رنگ های حاوی آمونیاک یا پراکسید به حداقل برسد. همچنین، بهتر است که از رنگ موی گیاهی و طبیعی که حاوی مواد طبیعی هستند. و کمتر به پوست و مو آسیب می رسانند، استفاده شود. توجه داشته باشید که مشاوره با متخصص پوست و مو قبل از انجام فرایند رنگ کردن مو در قاعدگی، اقدامی حائز اهمیت به شمار می رود تا از سلامت و جلوگیری از بروز هرگونه واکنش منفی اطمینان حاصل شود.

چه افرادی می توانند در زمان پریودی از رنگ مو استفاده کنند؟

رنگ کردن مو در قاعدگی برای همه بانوان ممنوع نیست. در حقیقت، بسیاری از افراد می توانند بدون هیچ مشکلی در این زمان از رنگ مو استفاده کنند. اصولا اگر فردی در دوران غیر از قاعدگی از رنگ مو استفاده کرد. و هیچ حساسیت یا دیگر عوارض ناخوشایندی نداشت، می تواند با اطمینان بیشتری در زمان قاعدگی نیز از رنگ مو استفاده کند. بیشتر تفاوت های احتمالی رنگ کردن مو در پریودی بر جذب رنگ مو متمرکز است.

بنابراین، این اشخاص معمولا با محدودیت خاصی مواجه نیستند. با این حال، افرادی که به طور طبیعی پوست حساس تری دارند. یا آن هایی که در گذشته نسبت به مواد شیمیایی موجود در رنگ موها واکنش های آلرژیک نشان داده اند، باید با دقت بیشتری به رنگ کردن مو در قاعدگی اقدام کنند. در این شرایط، انجام یک تست حساسیت پوستی قبل از استفاده از رنگ مو، حتی اگر قبلا از همان محصول بدون مشکل استفاده کرده باشند، توصیه می شود. همچنین مشورت با یک متخصص پوست قبل از اقدام به رنگ کردن موی سر در چنین دورانی می تواند به پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی کمک کند.

آیا رنگ کردن مو در پریودی مضر است؟

چرا رنگ کردن مو در پریودی ممنوع است؟ (نه برای همه!)

واقعیت این است که در طول چرخه قاعدگی، در بدن فرآیندهای شیمیایی و تغییرات هورمونی رخ می دهد. به همین دلیل، پیش بینی نتیجه بعد از رنگ موها دشوار است. مواد شیمیایی موجود در رنگ مو می توانند نتیجه غیرمنتظره ای را در قالب یک واکنش آلرژیک با ماهیت متفاوت ایجاد کنند. درک این نکته مهم است که حتی یک متخصص نیز نمی تواند نتیجه را پیش بینی کند. اغلب متخصصان رنگ مو در دوران قاعدگی را توصیه نمی کنند. زیرا رنگدانه دقیقا نمی تواند به همان شکل سابق باز شود. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =