کرم مغذی پوست

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن براش های آرایشی یکی از مهم ترین نکات در حفظ و افزایش طول عمر ابزارهای آرایشی محسوب می شوند. از سوی دیگر، تمیز کردن براش آرایشی موجب می شود تا باکتری ها و مواد آرایشی خشک شده از بین بروند. اما سوال مهم! نحوه تمیز کردن براش آرایشی چگونه است؟ بدون شک اغلب بانوان اطلاعات زیادی از شستن براش آرایشی ندارند. در همین راستا قصد داریم در مجله کیمیا بیوتی به صورت کامل به پاسخ سوال چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟ بپردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟

هدف از تمیز کردن براش آرایشی چیست؟

همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم، شستن براش های آرایشی یکی از نکات حائز اهمیت در افزایش طول عمر این ابزار و حفظ سلامت بانوان است. اما بخش قابل توجه این است که هدف از تمیز کردن براش آرایشی چیست؟ براش های آرایشی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. هریک از این براش ها با توجه به کاربردی که دارند، در بخش های مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوتی ندارد که براش سایه چشم در اختیار دارید و یا می خواهید از براش برنزه کردن استفاده کنید. در نهایت، پاک کردن براش آرایشی برای تمام این ابزارها الزامی و ضروری است. زیرا، پس از استفاده از براش، مقداری از مواد و لوازم آرایشی برروی آن باقی می ماند. بی توجهی بانوان به این نکته موجب مشکلات زیادی خواهد شد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مشکلات ناشی از تمیز نکردن براش آرایشی

در ابتدای مطلب سوال چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟ مطرح شد. در ادامه به اهمیت و هدف از تمیز کردن براش های آرایشی اشاره کردیم. اما اگر به تمیز کردن و شستن براش های آرایشی توجهی نداشته باشیم، چه مشکلاتی ایجاد می شوند؟ محیط براش جهت رشد باکتری ها بسیار مساعد می باشد و این محل رطوبت کافی و شرایط تولید مثل باکتری ها را دارا است. همین موضوع در بلند مدت موجب خواهد برخی از بیماری های باکتریایی از طریق براش ها به انسان سرایت کنند. از سوی دیگر، عدم تمیزی براش های آرایشی موجب می شود که لطافت و نرمی براش ها در بلند مدت از بین بروند و حالت خشک و زمخت بودن به خود بگیرند. این عامل موجب خواهد شد طول عمر براش ها به شدت کاهش پیدا کند.

وسایل لازم جهت شستن براش های آرایشی

یکی دیگر از دغدغه های مهم بانوان در پاک کردن براش آرایشی این است که از چه مواد شوینده ای جهت شتشو استفاده کنند. توجه داشته باشید که جهت تمیز کردن براش آرایشی هیچ نیازی به تونر و پاک کننده های لوازم آرایشی ندارید. جهت شستن براش های آرایشی بهتر است از شامپوهای بی رنگ، بدون سولفات و یا صابون های ملایم و بدون بو استفاده کنید. استفاده از شامپو بچه نیز گزینه مناسبی است و اغلب افراد از شامپو بچه جهت شست و شوی براش های آرایشی استفاده می کنند.

مراحل شست و شوی براش های آرایشی

نحوه تمیز کردن براش های آرایشی بسیار حائز اهمیت است. اگر شما این فرایند را اشتباه انجام دهید، هیچ اثر مثبت و نتیجه ایده آلی دریافت نمی کنید. در نتیجه، طول عمر براش شما به شدت کاهش پیدا می کند و مجددا امکان رشد باکتری در براش ها نیز وجود دارد. در ادامه به مراحل شستن براش آرایشی اشاره می کنیم:

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟

  • ابتدا براش ها را به صورت کامل (به همراه دسته) داخل آب ولرم قرار دهید.
  • پس از گذشت 1 الی 2 دقیقه براش ها را به آرامی برروی صابون و یا اسفنج حاوی شامپو بمالید. این فرایند باید با کف کردن زیاد انجام شود.
  • توجه داشته باشید که پس از چند دقیقه انجام فرایند مرحله قبل، می توانید براش را آبکشی کنید. اما بهتر است این روال دو و یا سه مرتبه تکرار شود. (جهت اطمینان و پاکیزگی بیشتر)
  • پس از آبکشی، براش را به صورت عمودی برروی دستمال یا حوله پاکیزه قرار دهید.
  • توجه داشته باشید که براش ها باید به طور کامل خشک شوند. در غیر این صورت ممکن است مجددا رطوبت موجود در آن ها، شرایط رشد باکتر ی ها را فراهم کنند.
نحوه تمیز کردن براش آرایشی

نحوه تمیز کردن براش مسواکی و براش کرم پودر

افراد تازه کاری که نمی توانند به خوبی از اسفنج برای پخش کردن کرم پودر استفاده کنند، بهتر است که از براش های گرد و حجیم مسواکی یا براش قاشقی استفاده کنند. براش های مسواکی و قاشقی می توانند با روش بالا و یا روشی که در ادامه راجب شست و شوی براش کرم پودر ذکر می شود، تمیز شوند. شما جهت شست و شوی براش کرم پودر، می توانید از الکل استفاده کنید. در این روش ابتدا درون یک ظرف گود، مقداری الکل بریزید و براش کرم پودر را در آن فرو کنید و به آرامی بچرخانید و سپس از الکل در بیاورید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا از تمیز شدن کامل براش آرایشی اطمینان پیدا کنید. سپس براش را آویزان کنید تا کاملا خشک شود. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 20 =