کرم مغذی پوست

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت چیست؟

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت چیست؟

آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت، تکنیک های رنگ آمیزی مو هستند که جهت ایجاد تنوع در رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرند. اما سوال! تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت چیست؟ آمبره به معنای استفاده از دو رنگ مو می باشد که در انتها به یکدیگر می پیوندند و معمولا در پایین ترین بخش مو، روشن ترین رنگ را دارند. با این حال، خط مشخصی میان رنگ های تیره بالا و روشن پایین وجود ندارد. سامبره یک نسخه ملایم تر از آمبره است که در آن تغییر رنگ بسیار ظریف تر می باشد و ترکیب رنگ ها، طبیعی تر و نرم تر است. بالیاژ تکنیک دیگری است که در آن رنگ را از طریق نوک برس به بخش های مختلف مو اعمال می کنند تا نتیجه، ظاهری طبیعی داشته باشد.

بالعکس آمبره و سامبره، بالیاژ بیشتر بر موهای اطراف صورت و تاج سر تمرکز دارد و اغلب بدون استفاده از فویل یا کلاه انجام می شود. هایلایت نیز یکی از محبوب ترین شیوه های رنگ مو است که به صورت تارهای نازکی از مو به رنگ های مختلف تیره یا روشن تر از رنگ اصلی موها اعمال می شود و هدف آن ایجاد حجم و زیبایی است. این تکنیک نیز معمولا با استفاده از فویل انجام می شود تا رنگ به صورت کامل برروی موی سر قرار بگیرد. در ادامه این مطلب قصد داریم به تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت بپردازیم و به صورت کامل با هر یک از این تکنیک ها آشنا شویم؛ با فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کیمیا بیوتی همراه باشید.

آمبره چیست؟

آمبره (Ombre) یکی از تکنیک های رنگ مو در سالن های آرایشی است که در آن رنگ مو در ریشه ها از رنگ تیره به تدریج رو به رنگ روشن تر تغییر پیدا می کند. این تکنیک نتیجه ای طبیعی و خیره کننده ایجاد خواهد کرد. استفاده از تکنیک آمبره به دلیل نگهداری آسان تر نسبت به رنگ موی یکدست و ایجاد ظاهری مدرن و جذاب، محبوبیت زیادی دارد.

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت

سامبره چیست؟

سامبره تکنیکی در رنگ آمیزی موی سر است که با نیم رخی ملایم تر و ظریف تر از تکنیک آمبره شناخته می شود. در این شیوه از رنگ مو، گرادیان رنگ از تیره به روشن به شکلی دقیق تر و با کنتراست کمتری نسبت به آمبره پیاده سازی می شود که حاصل آن نمایی بسیار طبیعی تر است. این فرایند علاوه بر زیبایی، امکان فرم دهی و ایجاد ابعاد و عمق بصری بیشتر در موها را فراهم می کند و انتخابی ایده آلی برای کسانی است که به دنبال تغییری اساسی و در عین حال جدید در ظاهر خود هستند.

بالیاژ چیست؟

برای درک بهتر تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت ابتدا باید تعریف هر یک از این تکنیک ها را به خوبی فرا گرفت. در پاراگراف های قبل تر، به تکنیک آمبره و سامبره اشاره کردیم. اما بالیاژ چیست؟ بالیاژ تکنیکی مدرن در حوزه رنگ‌ مو است که در آن رنگ ها با ساختار معین بر روی مو اعمال می شوند. تا ظاهری طبیعی ایجاد کنند. بالیاژ به دلیل ایجاد رفله ها و نورپردازی های زیبایی که در پهنه موها ایجاد می کند، بسیار محبوب است. و برای آن دسته از افرادی که به دنبال تغییری جذاب و ظریف در رنگ موهایشان هستند، گزینه مناسبی است.

هایلایت چیست؟

هایلایت در حوزه رنگ مو به فرآیندی گفته می شود که طی آن رشته های مو به دقت انتخاب و با رنگی روشن تر از رنگ اصلی مو به منظور ایجاد کنتراست و عمق بصری، رنگ می شوند. این تکنیک عمدتا با استفاده از فویل جهت جدا کردن رشته هایی که رنگ خواهند شد انجام می گیرد. و می تواند شامل رشته های کمی از مو یا بخش های گسترده تری باشد. هایلایت مو در صورت اجرای دقیق و مناسب، می تواند نور و جلوه ای زنده به موها ببخشد. و ظاهری تازه و جذاب ایجاد کند که منعکس کننده تغییرات رنگی ناشی از نور خورشید بر روی موهای طبیعی است.

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت

مزایای آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت چیست؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت در نحوه اجرای آن ها برروی موی سر است. با وجود تفاوت میان آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت، هر چهار روش مزایای مشترکی هم دارند. یکی از مهم ترین مزایای این روش ها، علاوه بر زیبایی خیره‌ کننده، این است که مانند روش های سنتی رنگ مو به هیچ عنوان ریشه مو و پوست سر با مواد دکلره تماس پیدا نمی کنند. به همین خاطر با استقبال بی نظیری از سوی بانوان به ویژه افرادی که به مواد دکلره حساسیت دارند، مواجه شده است. همچنین از آن جایی که در هیچ کدام از این روش ها ریشه مو رنگ نمی ‌شود، نیازی نیست که دائما ریشه موها را رنگ کنید. همین مسئله باعث می شود تا هزینه نگهداری از آن نسبت به سایر روش ها کمتر باشد. (منبع)

یک فکر در مورد “تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت چیست؟

  1. فاطمه شفیعی گفت:

    اصلا واضح توضیح ندادید فقط دنبال سواستفاده مادی هستید

    1. تیم فروش گفت:

      سلام این یک مقاله هست 1-باالتبع مخالف و موافق خودش را دارد 2- برای سوء استفاده مادی باید منافعی وجود داشته باشد ما محصولی توی سایت بابت رنگ مو برای فروش نداریم که میگویید دنبال سوء استفاده مادی هستیم 3- بی زحمت بروید مطالعه و تحقیق کنید تا تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت را با تجربه بدست بیاورید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سه =