کرم مغذی پوست

راهنمایی برای آرایش صورت در روز و شب: تفاوت‌ ها و تکنیک‌ ها

آرایش صورت در روز و شب

آرایش صورت در روز و شب تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند که اغلب افراد به آن ها توجهی ندارند. آگاهی از تفاوت آرایش در روز و شب به شما کمک می کند نوع آرایش مناسب را بشناسید و با توجه به مکان و نوع میهمانی، بتوانید از بهترین گزینه ها استفاده کنید. تفاوت آرایش صورت در روز و شب ارتباط مستقیمی با نور خورشید دارد. هنگام روز و در حضور نور خورشید، آرایش باید مات و تا حد معمول ساده باشد. استفاده از ضد آفتاب در این نوع آرایش الزامی است. در مقابل، بهترین نوع آرایش در شب، استفاده از میکاپ براق است. هنگام استفاده از این نوع آرایش، نور خورشید حضور ندارد، در نتیجه استفاده از کرم ضد آفتاب لزومی نخواهد داشت. امروز در کیمیا بیوتی قصد داریم راهنمایی کاملی برای میکاپ صورت در روز و شب معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

میکاپ صورت در روز

هنگام آرایش صورت در روز، علل خصوص بانوانی که مدت زمان زیادی در معرض نور خورشید هستند، باید به نکات مهمی توجه داشت. همانطور که بالاتر گفته شد، آرایش صورت در روز و شب با یکدیگر متفاوت هستند و علت اصلی آن نور خورشید است. نور آفتاب به دلیل شدت زیاد، پس از برخورد با صورت بازتاب می شود. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است نوع آرایش کدر همراه با کرم پودر هم رنگ صورت انتخاب شود. این امر موجب می شود نور بازتاب شده خورشید به کم ترین مقدار برسد و آرایش صورت جلوه زیبا و طبیعی داشته باشد. هنگام آرایش صورت برای روز، باید از مواد ضد آفتاب نظیر کرم ضد آفتاب و یا دیگر لوازم آرایشی که حاوی مواد ضد آفتاب هستند، استفاده کرد. این موضوع برای سلامت پوست امری الزامی است و رعایت نکردن آن تبعات شدیدی به همراه دارد.

 

لیست پاک کننده و تونر ها

 

نکات لازم در آرایش صورت برای روز

 • رژ پررنگ استفاده نکنید، سعی کنید رژ لب مات و یا ملایم باشد.
 • استفاده از مواد ضد آفتاب الزامی است.
 • کشیدن خط لب توصیه نمی شود.
 • از کرم پودر غلیظ استفاده نکنید، آرایش روز در عین سادگی جذاب است.
 • ابروها را تیره نکنید.
 • استفاده از مژه ممنوع است.
 • استفاده از آرایش اسموکی توصیه نمی شود.
 • تفاوت آرایش صورت در روز و شب به دلیل وجود آفتاب است، در روز میکاپ ساده انتخاب کنید.

آرایش صورت در شب؛ تکنیک های آرایش صورت در روز و شب

بدون شک با غروب آفتاب، بهترین زمان میکاپ فرا می رسد. هنگام شب، آرایش کردن امری کاملا سلیقه ای است و بانوان می توانند در بین گزینه های متعدد، انتخاب نهایی را انجام دهند. با وجود این شرایط نیز آرایش صورت در روز و شب نیازمند رعایت نکاتی است. در هنگام شب، استفاده از ضد آفتاب توصیه نمی شود، چرا که در صورت عدم وجود خورشید، این کار امری بیهوده تلقی می شود. برخلاف آرایش روز، استفاده از رنگ های براق و اکلیلی در آرایش شب توصیه می شود. علت این موضوع، نور کم محیط است. در نتیجه استفاده از رنگ های براق جلوه زیبایی خواهد داشت.

نکات مهم در آرایش شب

 • در آرایش شب، به چشم ها بیشتر رسیدگی کنید.
 • رژ لب براق و مضمون با رنگ پوست استفاده کنید.
 • استفاده از ضد آفتاب پیشنهاد نمی شود.
 • کشیدن خط لب و استفاده از برق لب می تواند به زیبایی شما کمک شایانی کند.
 • ایده آل ترین نوع میکاپ در شب، استفاده از آرایش اسموکی و براق است. (منبع)
تفاوت آرایش صورت در روز و شب

تکنیک های آرایش صورت در روز و شب

در انتخاب رنگ‌ های آرایش شب، به رنگ پوست خود توجه کنید. برای پوست روشن، از رنگ‌ های کمرنگ و روشن مثل صورتی، مشکی، آبی روشن، سبز روشن و سفید استفاده کنید. برای پوست تیره، می‌ توانید از رنگ‌ های تیره‌ تر مثل طوسی، قهوه‌ ای تیره، بنفش تیره و سبز تیره استفاده کنید. توجه به رنگ پوست یکی از مهم ترین نکات آرایش صورت در روز و شب به حساب می آید.

برای انتخاب رنگ‌ های مناسب در آرایش شب، به سبک آرایش خود نیز توجه کنید. اگر سبک آرایش شما شامل آرایش چشم قوی است، می‌ توانید از رنگ‌ های تیره و براق مثل مشکی، قهوه‌ ای تیره و سبز تیره استفاده کنید. اگر سبک آرایش شما شامل آرایش لب قوی است، می‌ توانید از رنگ‌ های زنده و جذاب مثل قرمز، صورتی و برگ استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که برای آرایش صورت در روز و شب، نمی توانید هم آرایش چشم و هم آرایش لب ایده آلی داشته باشید؛ در نتیجه هدف خود را از قبل تعیین کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =