کرم مغذی پوست

شماره بندی کانسیلر

شماره بندی کانسیلر

استفاده از کانسیلر موجب می شود پوست صورت همیشه صاف و شفاف باشد و زیرسازی آرایش به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.در ادامه نحوه انتخاب رنگ کانسیلر برای پوست روشن ، گندمی و سبزه را باهم بررسی خواهیم کرد. یکی از نکات مهم در استفاده از کانسیلر، انتخاب شماره بندی کانسیلر متناسب با رنگ پوست است. استفاده از کانسیلر مناسب، باعث می شود میکاپ و آرایش طبیعی تر جلوه کند و هماهنگی زیباتری میان پوست صورت و پوست سایر نقاط بدن ایجاد شود؛ در ادامه با کیمیا بیوتی همراه باشید.

شماره بندی کانسیلر

چرا کانسیلرها شماره بندی می شوند؟

شماره بندی کانسیلر در واقع سیستمی ساده و راحت برای تفکیک انواع کانسیلر و طیف رنگی آن ها است که توسط تولید کننده برروی محصول درج می شود. برای مثال، شماره بندی کانسیلر در رنگ سبز عموما با حرف G شروع می شود و زیر دسته های آن با کدهای مختلفی روانه بازار می شوند. شماره گذاری و درج حروف برروی انواع کانسیلر موجب می شود تا انتخاب کانسیلر بسیار ساده و بدون دردسر باشد.

رنگ مناسب کانسیلر برای زیر چشم

کاربرد مشترک کرم پودر و کانسیلر موجب می شود اغلب افراد از تفاوت این دو ماده آرایشی مطلع نباشند. در واقع، کانسیلر نوعی کرم رنگی و فشرده است که به شکلی شگفت انگیز، جوش و لک صورت را می پوشاند. استفاده از رنگ مناسب کانسیلر برای زیر چشم یکی از روش های مرسوم و تکنیک های آرایشی است که نتیجه بسیار مطلوبی دارد.

استفاده از رنگ مناسب کانسیلر برای زیر چشم نیازمند اطلاعات مهمی است که اغلب افراد به آن توجه نمی کنند. در واقع رنگ کانسیلر زیر چشم برخلاف دیگر نقاط صورت، باید به گونه ای انتخاب شود که تضاد زیادی با تیرگی آن ناحیه داشته باشد. این امر به این دلیل صورت می گیرد که تیرگی ناحیه زیر چشم تنها با رنگ های متضاد برطرف می شود. برای مثال، در پوست های سبزه، برای برطرف کردن تیرگی زیر چشم، بهتر است رنگ های روشنی مانند زرد و نارنجی استفاده شود.

رنگ کانسیلر برای زیر چشم

رنگ کانسیلر برای پوست گندمی

انتخاب کانسیلر مناسب یکی از چالش های بزرگ برای تمام طیف های پوستی است. عملا مهم ترین و پرتکرارترین سوالی که بانوان دارند، این است که رنگ کانسیلر برای پوست گندمی، رنگ کانسیلر برای پوست روشن و رنگ کانسیلر برای پوست سبزه چه رنگی است؟ پاسخ به این سوال وابسته به موارد متعددی است. یکی از مهم ترین مواردی که هنگام انتخاب رنگ کانسیلر باید به آن توجه کنید، ناحیه مورد استفاده است.

همانطور که کمی قبل تر گفته شد، استفاده از کانسیلر برای تیرگی زیر چشم و ناحیه اطراف چشم نیازمند این است که رنگ استفاده شده با رنگ آن ناحیه متضاد باشد. در رابطه با سایر نواحی صورت، بهترین انتخاب وابسته به شناخت کامل پوست و آشنایی با طیف رنگی پوست است. رنگ کانسیلر برای پوست گندمی در مقایسه با رنگ کانسیلر برای پوست سفید و یا سبزه کمی ساده تر است؛ چرا که رنگ پوست گندمی با اغلب رنگ های کانسیلر هارمونی مناسبی دارد.

رنگ کانسیلر برای پوست سبزه

از نظر طیف رنگ پوست، عموم مردم کشور ما رنگ پوستی سبزه دارند. در نتیجه تعداد افرادی که رنگ کانسیلر برای پوست سبزه نیاز دارند، در مقایسه با سایر رنگ ها کمی بیش تر است. این موضوع باعث می شود فروشندگان لوازم آرایشی توجه ویژه ای به این طیف رنگ پوست داشته باشند. رنگ کانسیلر برای پوست سبزه می تواند در دو دسته اصلی طبقه بندی شود. دسته اول رنگ های مشابه و نزدیک به پوست است.

استفاده از این دسته رنگ، طرفداران بیشتری دارد و یک زیرسازی ساده و زیبا به صورت می دهد. دسته دوم که بسیاری از افراد آن را ترجیح نمی دهند، رنگ های متضاد و روشن تر از رنگ پوست است. این دسته بیشتر برای مراسمات خاص و تنوع دادن در میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی رنگ کانسیلر برای پوست سبزه محدودیتی ندارد و استفاده از اغلب رنگ ها برای این پوست، نتیجه ای مطلوب به همراه دارد.

رنگ کانسیلر برای پوست روشن

به جرئت چالشی ترین و سخت ترین نوع انتخاب در طیف های پوستی، انتخاب رنگ برای پوست روشن است. این طیف از رنگ پوستی به دلیل حساسیت بالا و عدم وجود هارمونی مشخص، با بسیاری از رنگ های کانسیلر نتیجه مطلوبی ندارد؛ در نتیجه بانوانی که پوست روشن دارند برای خرید کانسیلر باید حساسیت بیشتری داشته باشند. عموما در طیف رنگی پوست های روشن، استفاده از کانسیلرهایی که رنگ مشابه با پوست دارند، توصیه می شود.

از ویژگی های رنگ پوست روشن، می توان به خرید تنها یک کانسیلر برای تمام نواحی صورت اشاره کرد. این دسته از افراد به دلیل داشتن پوست روشن، نواحی زیرچشم روشنی دارند. همین موضوع موجب می شود که کانسیلر استفاده شده در زیر چشم با دیگر نقاط صورت همخوانی مطلوبی داشته باشد. همچنین با وجود این ویژگی، پیشنهاد می کنیم که رنگ کانسیلر زیر چشم با رنگ کانسیلر سایر نواحی صورت متغییر باشد.

رنگ کانسیلر برای پوست روشن

انواع کانسیلر و کاربردهای آن

برای انتخاب یک کانسیلر ایده آل، علاوه بر شماره بندی کانسیلر و رنگ مناسب، باید به نوع کانسیلر نیز توجه ویژه ای داشت. به طور کلی انواع کانسیلر در سه دسته طبقه بندی می شوند. نوع اول شامل کانسیلرهای جامد، نوع دوم کانسیلرهای نیمه جامد و نوع سوم کانسیلرهای مایع هستند. کانسیلرهای جامد یا Stick استفاده راحت تری دارند و توصیه می شود که به صورت مستقیم با پوست در تماس نباشند. این دسته از کانسیلرها معمولا به همراه کرم پودر و دیگر وسایل آرایشی مورد استفاده قرار می گیرند. برای استفاده از انواع مختلف کانسیلر، بهتر است ابتدا از تطبیق پذیری آن با نوع پوست اطمینان حاصل کرد تا هیچ گونه حساسیتی هنگام استفاده برای مصرف کننده به وجود نیاید.

مزیت های استفاده از کانسیلر

  • کانسیلر به عنوان زیرساخت و پایه آرایشی شناخته می شود و موجب می شود نتیجه نهایی میکاپ مطلوب تر باشد.
  • استفاده از کانسیلر بسیار ساده و راحت است و پوشش مناسبی برای لک، آکنه و جوش صورت تلقی می شود.
  • استفاده صحیح از کانسیلر در تمام نواحی صورت موجب می شود نقاط مثبت چهره مطلوب تر به نظر برسد و نقاط صعف برطرف شود.
  • ترکیب پذیری چند رنگ مختلف از یک یا چند نوع کانسیلر موجب می شود دسترسی به تمام طیف رنگی امکان پذیر باشد.
  • تنوع رنگی بالا
  • مناسب برای انواع پوست (چرب و خشک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =