کرم مغذی پوست

3 روشی که شما را حتی در خواب هم زیباتر می کند!

3 روشی که شما را حتی در خواب هم زیباتر می کند!

زیبایی در خواب؟ حتی فکر کردن به این موضوع نیز لذت بخش است. حفظ و افزایش زیبایی هنگام خواب یکی از بهترین اتفاقات برای بانوان و صد البته آقایان است. امروزه، رسیدگی به زیبایی، پوست، مو و آراستگی یکی از نیازهای تمام افراد جامعه محسوب می شود و صرفا به بانوان ختم نمی شود. اما سوال! آیا واقعا زیبا شدن در خواب حقیقت دارد؟ در ادامه این مطلب قصد داریم با 3 روشی که شما را حتی در خواب هم زیباتر می کند، آشنا شویم؛ با مجله لوازم آرایشی کیمیا بیوتی همراه باشید.

3 روش زیبا شدن در خواب

زیبایی در خواب یکی از ساده ترین راه های دستیابی به سلامتی پوست و مو است که اغلب بانوان و آقایان از آن اطلاعی ندارند. زیبا شدن در خواب امری کاملا طبیعی و فرایندی حقیقی است. در حقیقت، جهت زیبایی در خواب نیازی به آرایش و یا کارهای خاص نیست. بلکه انجام برخی موارد ساده، موجب می شود خواب کافی و سالم داشته باشید. همین خواب مناسب موجب زیبا شدن شما در خواب خواهد شد. اما خواب مناسب چه تاثیری در روند زیبایی افراد دارد؟ در ادامه به پاسخ این سوال و روش های زیبا شدن در خواب خواهیم پرداخت.

زیبا شدن در خواب

1. تاثیر خواب مناسب بر سلامت مو

خواب و کیفیت آن تاثیر بسیار زیادی بر سلامت و زیبایی موها دارد. در واقع خواب کافی و به موقع مهم ترین نقش را در حفظ و بهبود سلامت موها ایفا می کند. حین خواب، بدن به ترشح هورمون هایی مانند هورمون رشد می پردازد که تاثیر مستقیم در رشد و تقویت موها دارند. خواب کافی به بدن این امکان را می دهد که به طور موثر این هورمون ها را ترشح کند و بنابراین بهبود سلامت و زیبایی موها میسر شود. در حین خواب، جریان خون به فعالیت بیشتری در محدوده پوست سر می پردازد و این موضوع موجب تامین نیازهای تغذیه ای مو خواهد شد.خواب نقش مهمی در کاهش ریزش موها نیز ایفا می کند.

استراحت کافی و حضور در مراحل عمیق خواب باعث افزایش توانایی بدن در مقابله با استرس و افزایش سلامت موها نیز می گردد. خواب کافی به بدن این امکان را می دهد که مقدار کافی رطوبت را در سلول موها حفظ کند و خشکی موها را کاهش دهد. این موضوع باعث لطافت و درخشندگی موها و در نتیجه زیبا شدن در خواب می شود. خواب کافی به بهبود سلامت پوست سر هم کمک بسیاری می کند و مشکلاتی مانند خشکی، قارچی شدن، و التهابات را کاهش می دهد. خواب کافی، به موقع، بدون استرس و راحت می تواند یک روش زیبایی در خواب بسیار ساده به حساب بیاید.

2. زیبایی در خواب و تاثیر آن برروی پوست

خوابیدن تاثیر مستقیمی برروی زیبایی پوست و حفظ سلامت تمام ارگان های بدن دارد. استراحت کافی و با کیفیت به تجدید نشاط و بهبود فرآیندهای ترمیمی در بدن کمک کرده و تاثیرات مثبتی بر روی پوست دارد. خواب کافی به افراد کمک می کند تا استرس و فشارهای روزانه را کاهش دهند. کاهش استرس و فشارها به کاهش اختلالات در پوست و کمک به جلوگیری از ظهور چین و چروک منجر می شود. به هنگام خوابیدن، فعالیت سلول های ترمیمی در بدن افزایش می یابد. این فعالیت به ترمیم خطرات، آسیب ها و التهابات در پوست کمک می کند.

علاوه بر موارد فوق، خوابیدن به ترشح هورمون های ضد‌استرس مانند کورتیزول نیز کمک قابل توجهی می کند. این هورمون ها به تعادل استرس کمک کرده و در نتیجه، زیبایی پوست را افزایش می دهند. خواب کافی به افراد کمک می کند تا از تحریکات مخرب محیط خود کاسته و پوست را در برابر عوامل محیطی مخرب محافظت کند. با این تفاسیر می توانیم به سادگی زیبایی در خواب و تاثیر قابل توجه آن برروی پوست را درک کنیم.

3. خواب؛ عامل جلوگیری از فرسایش پوست و مو

شاید ساعت هایی که شما در حال خوابیدن هستید بهترین زمان برای کمک به زیبایی پوست باشد. «ماری لوپو»، متخصص در زمینه امراض پوستی در نیو اورلئان، در این مورد توضیح می دهد: «وقتی می خوابید، متابولیسم یا سوخت وساز بدن پایین می آید، در نتیجه ایجاد رادیکال های آزاد زیان بار پوستی کاهش می یابد. به علاوه، شما در معرض آلودگی های محیطی یا تابش اشعه ماورای بنفش که به پوست آسیب می رساند نیز قرار ندارید.»

او در ادامه می گوید: «به دلیل این که بدن شما در طول شب مجبور به حفاظت از پوست نیست، می توانید به جای آن روی بازسازی آسیب های شکل گرفته روی پوست تان در طول روز تمرکز کنید. در کل باید این را بدانید که استفاده از هر نوع محصولی برای آب رسانی، کاهش چین و چروک ها و روشن کننده ها هنگام خواب بیشترین تاثیر را خواهد داشت.» به وسیله این نکات ساده از زمان استراحت لایه بیرونی پوست خود، بیشترین استفاده را بکنید تا تبدیل به زیبای خفته شوید. این موارد کلید اصلی زیبا شدن در خواب هستند که کمتر کسی به آن ها توجه دارد. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =