پاک کننده پوست, تونر, تونر پوست, تونر پوست چرب, تونر پوست خشک, تونر صورت, محلول پاک کننده آرایش, مراقبتی, میسلار واتر

مروری بر فرق تونر و میسلار واتر

فرق تونر و میسلار واتر؛ یک سوال مبهم!

در صورت آنکه شما تمایل به اجرای روتین مراقبت از پوست دارید، انتظار می‌رود در زمینه افزودن محصولات مراقبت از پوست به روتین محتاطانه رفتار کنید. در این راستا، ممکن است دو پرسش مطرح شود: “آیا می‌دانید عملکرد هر محصول مراقبت از پوست از جمله تونر پوست صورت چگونه است؟ آیا می‌دانید چه زمانی باید از محصول مد نظر استفاده نمائید؟” مهم نیست که محصولات مراقبت از پوست چقدر معمول باشند؛ ویژگی‌ها و هدف استفاده از آن‌ها گیج کننده است. فرق تونر و میسلار واتر هم از این محدوده خارج نیست.

تونر و میسلار واتر دو محصول مراقبت از پوست به شمار می‌روند. منتهی، تفاوت این دو بعضاً حتی برای طرفداران محصولات بهداشتی هم گیج کننده است.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی فرق تونر و میسلار واتر بپردازیم.

تونر پوست چیست؟

امروز تونر پوست مهم‌ترین جزء یک روتین مراقبت از پوست به شمار می‌رود. اما، بسیاری از مصرف کنندگان همچنان از نحوه عملکرد، ویژگی‌ها و مزایای این محصول اطلاعات کافی ندارند.

به طور کلی، تونر پوست بلافاصله پس از شست و شوی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، شما باید ابتدا آرایش صورتتان را پاک کرده و سپس با استفاده از یک فیس واش پوستتان را شست و شو بدهید. حال، قادر خواهید بود از تونر صورت استفاده کنید.

تونر پوست یک نوع محلول مبتنی بر آب بوده که فرمولاسیون آن با برخی مواد تشکیل دهنده اعم از آنتی اکسیدان‌ها، اسیدها و گلیسیرین غنی شده است.

فرق تونر و میسلار واتر را می‌توان متمرکز بر ویژگی‌های محصول اول دانست. این محصول به تعادل سطح pH پوست، کوچک کردن منافذ باز پوستی، از بین بردن سلول‌های مرده پوست و بعلاوه، هیدراتاسیون آن کمک می‌کند. تونر صورت معمولاً چربی مازاد پوست را از بین برده و به آن جلوه‌ای جوان، شاداب و لطیف می‌دهد. این محصول برخلاف محصولاتی اعم از شوینده و یا دستمال پاک کننده آرایشی به عمق پوست نفوذ کرده و بخش‌های زیرین آن را پاک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

تونر پوست چیست؟ بررسی انواع تونر پوست

میسلار واتر چیست؟

مهم‌ترین فرق تونر و میسلار واتر در مواد تشکیل دهنده محصول دوم خلاصه شده است. میسلار واتر یک محلول مبتنی بر آب و روغن بوده که به پاک کردن صورت از آلودگی و آرایش کمک خواهد کرد.

قطرات کوچک روغن تحت عنوان میسل در آب نرم بارگزاری شده و با خارج کردن آلودگی، جرم و چربی مازاد پوست را تمیز نموده و به آبرسانی آن کمک می‌کند.

هدف اصلی از استعمال میسلار واتر پاک کردن آرایش، تمیز نمودن و هیدراتاسیون پوست می‌باشد. قدرت پاک کنندگی میسلار واتر آنچنان بالا بوده که آخرین بقایای مواد آرایشی را از روی سطح پوست پاک خواهد کرد. بسیاری از بانوان با استفاده از قدرت میسلار واتر آرایش چشم ضد آب را پاک می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

میسلار واتر – بررسی ویژگی ها و خواص میسلار واتر

میسلار سویلیفت – بررسی محصول میسلار سویلیفت

کدام یک از دو محصول بهتر است؟ فرق تونر با میسلار واتر

فرق تونر و میسلار واتر بر هیچکس پوشیده نیست. شما قادر خواهید بود از میسلار واتر به عنوان جایگزین تونر استفاده نمائید. اما شما هرگز قادر نخواهید بود تونر را جایگزین میسلار واتر کنید. چرا که تونر از کیفیت یکسان برای پاکسازی صورت برخوردار نیست. بنابراین، اگر شما از میسلار واتر استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به استعمال تونر ندارید.

در صورت آنکه از محصولات شوینده صورت حاوی مواد شیمیایی مضر و یا دارای کف زیاد استفاده می‌کنید، به تونر پوست نیاز خواهید داشت.

ضروری است بدانید که استفاده از تونر پوست به هیچ عنوان محدودیت ندارد. گستره تولید تونر پوست آنچنان متنوع بوده که شما قادر خواهید بود این محصول را بنا بر نوع و یا جنس پوست انتخاب و خریداری نمائید. این در حالی است که استفاده از میسلار واتر برای همه افراد توصیه نمی‌شود.

اگر شما پوست چرب مستعد آکنه دارید، میسلار واتر به هیچ عنوان یک انتخاب ایده آل نخواهد بود.

می‌توان گفت نکات فوق به فرق تونر و میسلار واتر اشاره دارد.

فرق میسلار واتر با تونر در نحوه استفاده

مهم‌ترین فرق تونر و میسلار واتر در نحوه استعمال این دو محصول است.

به طور معمول، میسلار واتر با هر نوع توپک و یا پد پنبه‌ای کارایی دارد. منتهی، شما با استفاده از پد پنبه‌ای بزرگ بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

در حال حاضر، پد پنبه‌ای به صورت بالشتک‌های کوچک در یک تیوب به فروش می‌رسد.

استعمال میسلار واتر باید به عنوان نخستین مرحله از یک روتین مراقبت از پوست به شمار رود.

  • ابتدا پد پنبه‌ای را به محلول میسلار واتر آغشته نمائید. سپس پد پنبه‌ای را به طور کامل روی پوست صورتتان مالش بدهید. این کار را آنقدر ادامه بدهید که هیچگونه آلودگی و یا بقایای مواد آرایشی روی پد مشاهده نکنید. اگر تمایل دارید آرایش چشم را با میسلار واتر پاک کنید، اطمینان حاصل نمائید که پد پنبه‌ای به خوبی از محلول اشباع شده باشد.
  • حال، از تکنیک فشار دادن و نگه داشتن استفاده نمائید. کافی است پد پنبه‌ای را به آرامی روی پلکتان فشار بدهید و سپس آن را به مدت چند ثانیه نگه دارید. این تکنیک به میسل‌ها کمک نموده تا همانند یک آهنربا عمل کرده و هرگونه آلودگی و بقایای مواد آرایشی را به خود جذب نماید.

نحوه استفاده از تونر پوست

شما قادر خواهید بود دوبار در طول روز از تونر پوست استفاده نمائید. با این حال، پوستتان باید بتواند مواد تشکیل دهنده تونر را تحمل کند. بنابراین، اگر شما از پوست حساس و یا خشک برخوردار هستید، ممکن است یک بار استفاده از محصول برایتان کافی باشد. این یکی از موارد فرق تونر و میسلار واتر به شمار می‌رود.

خوشبختانه استفاده از تونر پوست در روتین مراقبت از پوست بسیار آسان است. استفاده از تونر تقریباً شبیه به میسلار واتر می‌باشد.

  • ابتدا صورت خود را استفاده از یک فیس واش ملایم شست و شو بدهید.
  • حال، یک پد پنبه‌ای را به محلول تونر پوست آغشته نمائید و سپس آن را روی کل صورت، گردن و سینه خود مالش بدهید.
  • بلافاصله پس از استعمال تونر یک محصول مرطوب کننده استفاده نمائید.

شما قادر خواهید بود بدون استفاده از پد پنبه‌ای تونر استفاده کنید. بدین ترتیب، چند قطره از محلول تونر را روی کف دست‌هایتان بریزید و سپس آن‌ها را روی کل صورتتان بمالید.

آیا می‌توان به طور همزمان از دو محصول استفاده کرد؟

شیوه استفاده از تورن و میسلار بصورت همزمان
شیوه استفاده از تورن و میسلار بصورت همزمان

امکان دارد شما با در نظر گرفتن فرق تونر و میسلار واتر همچنان بخواهید به طور همزمان از دو محصول استفاده نمائید. شما به هیچ عنوان با محدودیتی در استفاده همزمان از دو محصول فوق مواجه نخواهید شد. با این حال، بهتر است از چگونگی نحوه استفاده همزمان اطلاع یابید.

ابتدا شما باید یک پد پنبه‌ای را به محلول میسلار واتر آغشته نمائید. سپس آن را روی کل صورتتان مالش بدهید. این کار را آنقدر ادامه داده تا صورتتان تمیز شود.

بلافاصله پس از استعمال میسلار واتر، صورتتان را با استفاده از فیس واش ملایم شست و شو بدهید. پس از آن قادر خواهید بود تونر پوست را استفاده کنید.

بدیهی است که استعمال تونر به طراوت پوست کمک کرده و منافذ باز آن را می‌بندد. این امر یکی از مراحل مهم روتین مراقبت از پوست به شمار می‌رود. با این حال، تونر پوست را کاملاً پاکسازی نموده و آن را سالم و درخشان جلوه می‌دهد. به همین علت، شما می‌توانید پس از استعمال تونر یک محصول آبرسان پوست استفاده کنید. قدرت جذب پوست پس از اعمال تونر بیشتر خواهد شد.

آیا می‌توان از میسلار واتر به عنوان تونر بهره برد؟

در صورت لزوم، شما قادر خواهید بود از میسلار واتر به عنوان تونر استفاده کنید. توجه داشته باشید که محلول میسلار واتر بیشتر برای پاکسازی و هیدراتاسیون بدون آب طراحی شده است. در مقابل، تونر پوست برای همه افراد مختلف تولید می‌شود.

موضوع فرق تونر و میسلار واتر یک فرق بدیهی است. اما همچنان می‌توانند به عنوان مکمل یکدیگر مصرف شوند.

محصولات سویلیفت:

تونر پوست هاي خشک و حساس سويليفت

تونر پوست های چرب و جوش دار سويليفت

میسلار سویلیفت (محلول پاک کننده آرايش سويليفت)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.