پاک کننده پوست, شوینده پوست, شوینده پوست چرب, شوینده پوست خشک, محلول پاک کننده آرایش, مراقبتی, میسلار واتر

شوینده صورت – بررسی انواع شوینده صورت، خواص و ویژگی های آن ها

شوینده صورت | ژل شستشوی پوست

شوینده صورت یا ژل شستشوی پوست به صورت کلی همانگونه که از نام آن مشخص است، وظیفه پاک کردن پوست از هرگونه آلودگی، آثار آرایشی و سلول های مرده پوست را دارد. در حال حاضر شوینده های موجود در بازار دارای انواع مرطوب کننده ها، مواد معطر و ترکیبات پاک کننده هستند که هر کدام از آنها بر روی پوست اثر متفاوتی دارد. در این مقاله تلاش شده است تا تمام نکات در خصوص شوینده پوست؛ انواع آن و انتخاب بهترین شوینده صورت و شوینده پوست چرب و خشک بیان شود.

آشنایی با انواع شوینده های صورت (ژل شستشوی پوست)

اگر قصد دارید که پوستی صاف و یک دست باشید که همواره شاداب و مرطوب به نظر رسد، استفاده از شوینده ها، اولین گام موثر برای رسیدن به این هدف است. در حال حاضر برندهای مختلفی در بازار وجود دارند. که شوینده های متفاوتی را نیز ارائه می دهند اما در زمان خرید شما باید بدانید که چه نوع شوینده ای را برای پوست خود خریداری نمایید. لازمه آن آشنایی با نوع پوست است.

آشنایی با انواع پوست ها و ویژگی های هر کدام

هر شخص می تواند دارای پوست خاصی باشد. لذا شما برای خرید شوینده صورت حتما می بایست با نوع پوست خود آشنا باشید. به صورت کلی پوست ها در یکی از دسته های زیر طبقه بندی می شوند:

پوست نرمال:

پوستی که عموما نرم و لطیف است و میزان چربی در آن متعادل می باشد جز پوست های نرمال طبقه بندی می شود. در این پوست ها فرد احساس خشکی یا چربی بر روی پوست خود نمی کند.

پوست خشک:

در این نوع از پوست ها، زمانی که شما آنها را بشویید، سریعا منافذ پوست بسته شده لذا احساس خشکی و کشیدگی به فرد می دهد. پوست خشک در اغلب اوقات دارای چین و چروک های ریزی است. پوس های خشک جز پوست های زبر دسته بندی می شوند.

پوست حساس:

اگر شما نیز جز افرادی می باشید که پوست شما در اثر تابش آفتاب یا تماس با مواد شیمیایی و غیره، سریعا واکنش نشان داده و  دچار حساسیت می شود، پس دارای پوست حساس می باشید.

پوست چرب:

یکی از نشانه های داشتن پوست چرب این مورد می باشد که چند ساعت پس از شستن پوست صورت، مجدد آن چرب می شود و ظاهر براقی به خود می گیرد.

پوست مختلط:

افرادی که در بخشی از پوست صورت خود احساس خشکی و در بخشی دیگر احساسی چربی می نمایند، دارای پوست چرب می باشند.

آشنایی با انواع شوینده صورت

حال که با انواع پوست ها آشنا شدید، نوبت به آن است که بررسی نمایید، شوینده های موجود در بازار دارای چه انواعی هستند. به صورت کلی شوینده ها در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

ژل ها:

از ژل های شستشو برای پاک کردن عمیق پوست استفاده می شود. این شوینده ها می توانند منافذ بسته پوست را باز کرده و پوست را از چربی های اضافی تمیز نمایند. ژل ها دارای خاصیت لایه برداری ملایمی هستند.

فوم ها:

فوم های شستشو می توانند آلودگی ها و آرایش های سطحی را از روی پوست تمیز نمایند. در ساختار این نوع از شوینده های صورت نیز نرم کننده وجود دارد تا باعث لطافت پوست شود.

میسلار واتر ها:

این شوینده ها نیاز به آبکشی پس از تمیز نمودن پوست ندارند. تنها لازم است تا با یک پد مخصوص و به کمک میسلار واتر، آرایش و آلودگی را از سطح پوست تمیز کنید.

میسلار واتر – بررسی ویژگی ها و خواص میسلار واتر

میسلار سویلیفت – بررسی محصول میسلار سویلیفت

محلول پاک کننده آرايش سويليفت

برای شستشوی صورت فوم بهتره یا ژل شستشوی پوست

در پاسخ به این سوال باید در نظر داشته باشید که در ساختار ژل های شوینده مقداری ویسکوز قرار دارد که موجب لزجی ژل ها می شود لذا زمانی که شما صورت خود را پس از تمیز نمودن با آب می شویید، هنوز لایه نازکی از آن بر روی پوست شما باقی می ماند که موجب نرمی و لطافت پوست شما خواهد شد. اما در مقابل کار کردن با فوم ها بسیار راحت تر است زیرا نیاز به کف نمی باشد. از این شوینده ها می توان در مسافرت ها بیشترین بهره را برد. اما باید دقت داشته باشید که در فوم ها ترکیبات سورفاکتانت وجود دارد که باعث خشکی پوست می شود. لذا اگر به دنبال بهترین شوینده پوست خشک هستید، شوینده های فومی نمی توانند گزینه خوبی برای شما باشند.

بهترین شوینده برای پوست های چرب

بهترین مارک شوینده صورت برای پوست های چرب، مواردی هستند که بتوانند رطوبت پوست را تامین کنند و باعث نرمی و لطافت پوست شوند. در نظر داشته باشید. کنترل نمودن چربی پوست، در این شوینده صورت مهم است اما نباید به گونه ای باشد که پوست خشک گردد زیرا در این وضعیت مجدد سلول های چربی اقدام به تولید چربی می نمایند.

شوینده پوست چرب سویلیفت

بهترین شوینده پوست صورت خشک و حساس

شوینده پوست خشک، قبل از هر موردی باید یک آبرسان قوی باشد. از سوی دیگر باید دقت داشته باشید که برای پوست های خشک، از شوینده هایی استفاده ننمایید که دارای صابون باشند زیرا این مورد خود باعث خشکی مضاعف پوست خواهد شد. بهتر است تا این پاک کننده ها فاقد پارابن، اسانس و الکل باشند. زیرا هر کدام از این موارد باعث خشکی خواهند شد.

شوینده پوست خشک و حساس سویلیفت

بهترین شوینده صورت برای پوست نرمال

دغدغه انتخاب بهترین شوینده جهت پوست های نرمال کمتر از سایر انواع پوست ها می باشد. تقریبا از تمام پاک کننده ها برای پوست های نرمال می توان استفاده کرد اما باید در نظر داشته باشید که پاک کننده آرایشی شما فاقد مواد صابونی باشد به عبارت دیگر عبارت شوینده غیر صابونی بر روی ان درج شده باشد. زیرا صابون می توان PH پوست را تغییر داده و باعث خشکی آن شود.

بهترین شوینده صورت برای پوست مختلط

برای افرادی که پوست های مختلط دارند، عموما توصیه می شود تا از شوینده های ژلی استفاده نمایند. این شوینده ها می توانند لایه بردار خوبی باشند و سلول های مرده پوست را به راحتی جدا نمایند.  این شوینده ها باید دارای خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی باشند تا آب مورد نیاز پوست را فراهم آورند و ترشح چربی را کنترل کنند.

انتخاب ژل شوینده صورت مناسب

  • زمانی که شما با انواع شوینده ها و ویژگی های هر کدام آشنا شوید، راحت تر خواهید توانست یک شوینده مناسب را انتخاب نمایید. اما بهتر است تا در زمان خرید به نکات زیر توجه داشته باشید:
  • برای پوست های خشک توصیه می شود تا از ژل های شستشو که آبرسان و مغذی هستند استفاده نمایید. اگر در این ژل ها ویتامین هایی چون D و  E وجود داشته باشد. می توان انتظار نرمی و لطافت را داشت.
  • شوینده پوست حساس باید حتما دارای برچسب GENTLE یا CALMING باشد. این برچسب ها نشان می دهند که ساختار ژل شستشو دهنده ملایم می باشد. و باعث تحریک سلول های پوستی نخواهد شد.
  • برای پوست های چرب باید از شوینده های قوی تری استفاده نمود که سلول های پوستی را از آلودگی ها، سلول های پوستی مرده و غیره پاکسازی نمود. شوینده های مناسب برای این گروه مواردی هستند که در ساختار آنها از روغن های چرب استفاده نشده است.
  • اگر دارای پوست های مختلط هستید، بهتر است تا برای هر بخش از صورت خود، از شوینده مناسب با ان بخش بهره ببرید. شستشو ترکیبی در مدت زمان کوتاه تری می تواند التهاب های پوستی شما را کاهش دهد. در این افراد عموما توصیه می شود که روی بینی و پیشانی را جز نقاط چرب در نظر بگیرند و برای این موارد از شوینده پوست چرب بهره ببرند. لذا در بقیه مکان ها می توان از شوینده پوست مختلط استفاده کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =